Czy muszę zmieniać instalację grzewczą przed zakupem pompy EHS?

To zależy od parametrów temperatur dla jakich zaprojektowana została instalacja grzewcza. EHS jest niskotemperaturowym źródłem ciepła o temperaturze zasilania 15-55 st. C. Jeżeli odbiorniki instalacji grzewczej były przystosowane do niskich temperatur zasilania, nie ma potrzeby wprowadzania zmian. Należy sprawdzić czy instalacja grzewcza jest w stanie przekazać odpowiednią ilość ciepła do pomieszczenia przy danej temperaturze zewnętrznej i możliwej do uzyskania przez pompę ciepła temperaturze zasilania,

Co oznacza skrót COP?

COP to współczynnik efektywności energetycznej. Pompa ciepła EHS Samsung pozwala uzyskać nawet ponad 5 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej.Oznacza to, iż wskaźnik efektywności energetycznej (COP) dla trybu grzania wynosi ponad 5,0. Dla porównania kotły gazowe zamieniają energię zawartą w paliwie na energię cieplną ze sprawnością poniżej 100%.

Czy pompą ciepła EHS mogę schłodzić dom w upalne dni?

Oczywiście! Pompa ciepła Samsung EHS  w lato staje się agregatem chłodniczym doskonale współpracującym np.  z klimkonwektorami wentylatorowymi. Wybór producenta klimakonwetora nie na znaczenia, wystarczy że spełnia on Państwa wymagania estetyczne  oraz jest dobrany  na odpowiednie parametry wody zasilającej. Do lata z reguły 7/12 st. C. Dla zimy 35/30 st. C.

Czy mogę korzystać z klimatyzacji ( funkcji chłodzenia) w domu i w tym samym czasie wziąć prysznic?

Tak, gdyż ciepła woda jest magazynowana w podgrzewaczu CWU. Jednakże po wyczerpaniu ciepłej wody w zasobniku pompa ciepła uruchomi się w trybie grzania.Zależność tą można programować indywidualnie poprzez ustawienie odpowiednich priorytetów na sterowniku EHS.

Czy jest możliwe połączenie EHS z istniejącą instalacją solarną?

Tak, pompa ciepła EHS umożliwia taką adaptację. W tym celu należy  wykorzystać 2 wężownicowy podgrzewacz CWU.

Czy jest możliwe połączenie EHS z instalacja kominka z płaszczem wodnym?

Tak, pompa ciepła EHS umożliwia taką adaptację. W tym celu należy  wykorzystać 2 wężownicowy podgrzewacz CWU.

Czy EHS TDM umożliwia jednoczesne ogrzewanie ciepłej wody użytkowej i ogrzewanie powietrzne?

Z technicznego punktu widzenia w trybie grzania CWU, pompa ciepła przekazuje 100% swojej mocy na ten cel. Jednak dzięki technologii TDM użytkownik nie odczuje różnicy w pracy włączonych jednostek A2A w tym samym czasie.

Czy można dodać jednostki wewnętrzne A2A do istniejącego układu EHS TDM?

Tak, jest to możliwe na każdym etapie inwestycji. W tym celu instalator musi podłączyć jednostki do istniejącej instalacji chłodniczej EHS TDM za pomocą trójnika typu Y i odpowiednich zaworów EEV.

Gdzie znajdę objaśnienie funkcji sterownika pompy ciepła Samsung EHS ?

Jak zmienić czas podświetlania, aktualną datę i czas w sterowniku pompy ciepła Samsung EHS?