Pompa ciepła w połączeniu z klimakonwektorami to idealne rozwiązanie całoroczne. W okresie grzewczym klimakonwektory zasilane są wodą o temperaturze 30-40 st C.,  co gwarantuje niskie zużycie prądu przez pompę ciepła. W lato natomiast układ taki staje gotowym zestawem klimatyzacji dla domu. Działa to w ten sposób, że pompa ciepła produkuje wodę o temperaturze 7-12 st., później pompa obiegowa podaje schłodzoną wodę do  klimakonwektorów,  które odbierają nadmiar ciepła z pomieszczeń. W ten sposób klimakonwektory stają się jednostkami chłodzącymi analogicznymi do klimatyzatorów.  W odróżnieniu od tradycyjnych jednostek kasetonowych,  które generują strefy nierównomiernego przepływu, do których  nie dociera schłodzone powietrze*, okrągły wylot  klimakonwektorów Samsung wydmuchuje chłodne powietrze we wszystkich kierunkach, przez co temperatura w każdym zakątku pokoju pozostaje taka sama**. Pozbawione łopatek urządzenie delikatnie rozprowadza schłodzone powietrze po pomieszczeniu, dzięki czemu odczujesz przyjemny chłód,  nie doświadczając nieprzyjemnych podmuchów***. Ponieważ Fancoil pozbawiony jest łopatek, które mogłyby blokować przepływ powietrza, wydmuchuje o 25% powietrza więcej*, szybciej  je rozprowadzając.

Dopływ powietrza jest regulowany bez użycia łopatek: trzy wentylatory wspomagające generują w okrągłej, pustej przestrzeni kasetonu podciśnienie, które różnicuje kierunki wydmuchiwania powietrza. W ten sposób efekt Coandy skutkuje dystrybucją powietrza przypominającą padanie deszczu, co sprawia, że przebywanie w pomieszczeniu  jest wyjątkowo przyjemne.

Użytkownicy mogą wybrać panel biały lub czarny, kwadratowy lub okrągły, do zamontowania  w suficie lub niezabudowany, jak również  z wykończeniem à la drewno, beton, tapeta  czy wybrany kolor farby. Ta niezwykła różnorodność sprawia, że Fancoil wpasuje się  w absolutnie każde pomieszczenie.

Zobacz specyfikacje techniczną dla klimakonwektorów 360 

* Testy Samsung w porównaniu do standardowego 4-kierunkowego Fancoila kasetonowego.
** W promieniu 9,3 m różnica temperatur wynosi poniżej 0,6°C.
*** W promieniu 5 m na wysokości między 0 a 1,5 m podmuchy nie występują (w przypadku jednostki wewnętrznej o mocy 14,0 kW)