Jakie rodzaje pomp ciepła posiada w swojej ofercie firma Samsung?

Firma Samsung w swojej ofercie posiada pompy ciepła powierze woda w wykonaniu :

MONO

 • Mono to pompy ciepła EHS Samsung, które wymagają jedynie połączeń hydraulicznych. Nie ma konieczności ingerowania w układ chłodniczy, co umożliwia montaż bez uprawnień chłodniczych. Instalację grzewczą można wykonać z wykorzystaniem wersji EHS Mono, agregatu i modułu sterującego oraz podzespołów instalacyjnych różnych producentów. Agregat Mono można połączyć także z jednostką wewnętrzną ClimateHub w wersji kompaktowej. ClimateHub Mono jest kompleksowym źródłem ciepła służącym do ogrzewania i magazynowania ciepłej wody użytkowej, dostarczonym w pełni przez Samsung. System ClimateHub Mono jest przystosowany do pracy z panelami fotowoltaicznymi PV oraz z siecią energetyczną w standardzie Smart Grid.

Split

 • Split to wersja pompy ciepła w układzie rozdzielonym, w którym agregat i jednostkę wewnętrzną łączymy za pomocą przewodów chłodniczych. Instalację grzewczą można wykonać z wykorzystaniem naściennej jednostki wewnętrznej EHS Split oraz zasobnika CWU dowolnego producenta. Jeżeli szukasz gotowych rozwiązań, agregat Split można połączyć z jednostką wewnętrzną ClimateHub w wersji kompaktowej. ClimateHub Split jest kompleksowym żródłem ciepła służącym do ogrzewania i magazynowania ciepłej wody użytkowej, dostarczonym w pełni przez Samsung. System ClimateHub Mono jest przystosowany do pracy z panelami fotowoltaicznymi PV oraz z siecią energetyczną w standardzie Smart Grid.

TDM

 • TDM Plus to wersja pompy ciepła w układzie rozdzielonym, w którym agregat i jednostki wewnętrzne połączone są za pomocą przewodów chłodniczych. Co wyjątkowe, do układu chłodniczego możemy, oprócz modułu hydraulicznego, podłączyć także powietrzne jednostki wewnętrzne, jak w klasycznym systemie klimatyzacji. Pompa ciepła TDM może ogrzewać lub chłodzić wodę (A2W) czy też powietrze (A2A) w zależności od potrzeb.

 

Jak wygląda schemat podpięcia pomp ciepła Mono?

Schemat podpięcia pompy ciepła Samsung Mono ze zintegrowanym zasobnikiem:

 

Schemat podpięcia pompy ciepła Samsung Mono z zasobnikiem dostarczanym osobno:

Jak wygląda schemat podpięcia pomp ciepła Split?

Schemat podpięcia pompy ciepła Samsung Split ze zintegrowanym zasobnikiem:

 

Schemat podpięcia pompy ciepła Samsung Split z zasobnikiem dostarczanym osobno.

 

Jak wygląda schemat podpięcia pomp ciepła TDM?

Schemat podpięcia pompy ciepła Samsung TDM:

Czy muszę zmieniać instalację grzewczą przed zakupem pompy EHS?

To zależy od parametrów temperatur dla jakich zaprojektowana została instalacja grzewcza. EHS jest niskotemperaturowym i średniotemperaturowym  źródłem ciepła o temperaturze zasilania 15-65 st. C. Jeżeli odbiorniki instalacji grzewczej były przystosowane do niskich temperatur zasilania, nie ma potrzeby wprowadzania zmian. Należy sprawdzić czy instalacja grzewcza jest w stanie przekazać odpowiednią ilość ciepła do pomieszczenia przy danej temperaturze zewnętrznej i możliwej do uzyskania przez pompę ciepła temperaturze zasilania.

Co oznacza nazwa "ClimateHub" ?

Jednostka wewnętrzna ClimateHub to nazwa modułu hydraulicznego Samsung z nierdzewnym zintegrowanym zasobnikiem CWU. Jednostka ta dzięki  swojej kompaktowej konstrukcji, może zostać zintegrowana z zabudową kuchenną lub  pomieszczenia gospodarczego.

Jakie pojemności zasobników do CWU są oferowane w fabrycznych modułach hydraulicznych?

Dostępne są dwie wersje urządzeń  wewnętrznych z zasobnikiem o pojemności 200 lub 260 litrów. Moduły hydrauliczne ze zintegrowanym fabrycznie zasobnikiem CWU są dostępne zarówna dla urządzeń Mono jak i Split.

Co oznacza skrót COP?

COP to współczynnik efektywności energetycznej. Pompa ciepła EHS Samsung pozwala uzyskać nawet ponad 5 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej.Oznacza to, iż wskaźnik efektywności energetycznej (COP) dla trybu grzania wynosi ponad 5,0. Dla porównania kotły gazowe zamieniają energię zawartą w paliwie na energię cieplną ze sprawnością poniżej 100%.

Szukam pompy ciepła w najwyższej klasie energetycznej?

Pompy Ciepła Samsung ESH plasują się w najwyżej efektywności energetycznej A+++ w całym przedziale mocy zarówna dla pomp ciepła Mono jak i Split.

Jaki czynnik chłodniczy zawierają pompy ciepła Samsung EHS?

Nowe pompy ciepła Samsung EHS zawierają ekologiczny czynnik chłodniczy R32.

Czy pompą ciepła EHS mogę schłodzić dom w upalne dni?

Oczywiście! Pompa ciepła Samsung EHS  w lato staje się agregatem chłodniczym doskonale współpracującym np.  z klimkonwektorami wentylatorowymi. Wybór producenta klimakonwetora nie na znaczenia, wystarczy że spełnia on Państwa wymagania estetyczne  oraz jest dobrany  na odpowiednie parametry wody zasilającej. Do lata z reguły 7/12 st. C. Dla zimy 35/30 st. C.

Czy mogę korzystać z klimatyzacji ( funkcji chłodzenia) w domu i w tym samym czasie wziąć prysznic?

Tak, gdyż ciepła woda jest magazynowana w podgrzewaczu CWU. Jednakże po wyczerpaniu ciepłej wody w zasobniku pompa ciepła uruchomi się w trybie grzania.Zależność tą można programować indywidualnie poprzez ustawienie odpowiednich priorytetów na sterowniku EHS.

Czy jest możliwe połączenie EHS z istniejącą instalacją solarną?

Tak, pompa ciepła EHS umożliwiają taką adaptację. W tym celu należy  wykorzystać 2-wężownicowy podgrzewacz CWU.

Czy jest możliwa współpraca z siecią energetyczną Smart Grid i instalacją fotowoltaiczną?

Inteligentna sieć elektryczna (Smart Grid) skutecznie wykorzystuje zachowania i działania wszystkich podłączonych do niej użytkowników. Smart Grid umożliwia użytkownikom korzystanie z energii elektrycznej w ekonomiczny, wydajny i zrównoważony sposób. Dzięki dostępnej funkcji PV, system można podłączyć do paneli słonecznych, oszczędzając energię z wykorzystaniem źródeł odnawialnych.

 

Czy jest możliwe połączenie pompy Samsung EHS z instalacja kominka z płaszczem wodnym?

Tak, pompa ciepła EHS umożliwia taką adaptację. W tym celu należy  wykorzystać 2 wężownicowy podgrzewacz CWU.

Poszukuje cichej pompy ciepła. Jaka jest głośność jednostki wewnętrznej?

Pompy ciepła Samsung to jedne z najcichszych urządzeń tego typu na polskim rynku.  Układ sterowania maszyny został wyposażony w funkcje cichej pracy.  Użytkownik ma możliwości obniżenia poziomu ciśnienia akustycznego  o 3dB, 5dB, 7dB,  lub do stałej wartości –  35dB w odległości 3 m.

Czy jest możliwe połączenie pompy Samsung EHS ze starą instalacja c.o.?

Oczywiście. Takie podłączenie jest możliwe. Należny tylko pamiętać o  zastosowaniu ( dozbrojeniu instalacji wodnej) dodatkowych elementach chroniących pompę ciepła przez zanieczyszczeniami  tj. filtr magnetyczny lub separator zanieczyszczeń.  Zdarza się tez potrzeba zainstalowania sprzęgła hydraulicznego i dodatkowej pompy obiegowej.

 

Czy EHS TDM umożliwia jednoczesne ogrzewanie ciepłej wody użytkowej i ogrzewanie powietrzne?

Z technicznego punktu widzenia w trybie grzania CWU, pompa ciepła przekazuje 100% swojej mocy na ten cel. Jednak dzięki technologii TDM użytkownik nie odczuje różnicy w pracy włączonych jednostek A2A w tym samym czasie.

Czy można dodać jednostki wewnętrzne A2A do istniejącego układu EHS TDM?

Tak, jest to możliwe na każdym etapie inwestycji. W tym celu instalator musi podłączyć jednostki do istniejącej instalacji chłodniczej EHS TDM za pomocą trójnika typu Y i odpowiednich zaworów EEV.

Czy Samsung posiada w ofercie pompy ciepła 3-fazowe?

Tak. Dostępne konfiguracje pomp ciepła Samsung EHS przedstawia poniższa grafika:

Czy pompy ciepła Samsung EHS mają możliwość zdalnego sterowania?

Tak. użytkownik ma możliwość sterownia funkcjami swojej pompy ciepła za pomocą smartfona poprzez wi-fi. W tym celu należy zakupić  i podłączyć dodatkowy moduł. MIM-H04N oraz zainstalować aplikację SmartThings.

Link do pobrania aplikacji ze splepu google https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.oneconnect&hl=pl

Jaki przewód zasilający należny doprowadzić do pompy ciepła Samsung?

Czy pompa ciepła Samsung ma możliwość sterownia dwoma strefami grzewczymi?

Nowy sterownik dotykowy pozwala użytkownikom zarządzać niezależnie dwoma różnymi strefami grzewczymi. Oznacza to, że zarówno grzejniki, jak i niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe mogą być wykorzystywane w efektywny sposób.

Jaka jest maksymalna dopuszczalna odległość pomiędzy agregatem a modułem hydro w pompą ciepła split bez konieczności dodawania czynnika chłodniczego?

Odległość ta wynosi 15m.

Jestem zainteresowany odbyciem szkolenia. Gdzie się zgłosić?

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu należy zgłosić droga mailową na adres: info@neoklima.pl. Po pomyślnej rejestracji otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.

Czego dowiem się na szkoleniu?

Szkolenie obejmuje: 

 • Przedstawienie  produktów, akcesoriów dostępnych systemy sterowania, unikatowych cech produktów Samsung.
 • Uwarunkowań  i wymagań dotyczących instalacji.
 •  Zasady poprawnej instalacja i konfiguracja systemu.
 • Pierwsze uruchomienie
 • Omówienie najczęstszych problemów wystepujących podczas uruchamiania systemu i sposób rozwiązywania wszelkich problemów
 • Rozwiązywanie i znajdowanie usterek (przy użyciu kodów E).
 • Logika sterowania.
 • Studia przypadków.